Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Akademickie Mistrzostwa Polski 2019/2020

Futsal mężczyzn – półfinał A
23-26.01.2020 roku

Szóste miejsce zajęli reprezentanci UMK w półfinale A Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu mężczyzn, którego nasz Uniwersytet był gospodarzem.

Zawody, które rozegrano od 23 do 26 stycznia na dwóch toruńskich arenach: w Uniwersyteckim Centrum Sportowym oraz w hali Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII LO, przyciągnęły aż 198 zawodników, broniących barw 16 polskich uczelni.

W półfinale zagrali reprezentanci naszego Uniwersytetu, którzy ostatecznie w klasyfikacji zajęli wysokie 6. miejsce. W drodze do małego finału podopieczni trenera Wojciech Barczka rozegrali trzy mecze grupowe. Pierwszy dzięki bramce Miłosza Sadowskiego wygrali z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym ze Szczecina. W kolejnym meczu trudne warunki akademikom postawiła Państwowa Uczelnia im. Stanisława Staszica z Piły – spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Przed ostatnim meczem zawodnicy toruńskiego AZS mieli szansę na pierwsze miejsce w grupie i teoretycznie słabszego przeciwnika w fazie ćwierćfinałowej. Pomimo prowadzenia akademików 2:0 za sprawą bramek Jana Myszki i Roberta Stolarskiego, przeciwnicy z AWF Poznań wykorzystali nieuwagę i w ciągu jednej minuty doprowadzili do remisu 2:2. Drużyna Uniwersytetu po remisie zajęła 2 miejsce w grupie C. W ćwierćfinale zostały rozegrane derby Torunia – UMK Toruń zmierzył się z Kolegium Jagiellońskim – Toruńską Szkołą Wyższą. Niestety zawodnicy ekstraklasy futsalu KJ–WSW rozstrzygnęli spotkanie na swoją korzyść 6:0.

Akademikom pozostała gra o 5. miejsce – mały finał. W pierwszym spotkaniu o miejsca 5–8 z Uniwersytetem Szczecińskim padło aż 11 goli. Dla torunian strzelali: Mateusz Rościszewski – 3 bramki, Jakub Bolin – 2 bramki, Jakub Matczak, Mateusz Rościszewski, Robert Stolarski – po jednym golu. Zespół UMK Toruń zdecydowanie zwyciężył 8:3 i awansował do małego finału.

W meczu o 5. miejsce AZS UMK Toruń zmierzył się z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową z Konina. Na koncie naszych zawodników zanotowano dwa gole Roberta Stolarskiego, zaś po drugiej stronie tablicy widniał wynik 4 zdobytych bramek. Przegrana oznaczała zdobycie 6. miejsca w klasyfikacji generalnej.

Awans do poznańskiego finału wywalczyły 3 zespoły: Kolegium Jagiellońskie – Toruńska Szkoła Wyższa, Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy i Uniwersytet Gdański, które w takiej kolejności zajęły podium. Najlepszym strzelcem okazał się Mikołaj Kreft z UG Gdańsk.

Zespół naszego Uniwersytetu zagrał w składzie: Jakub Bollin, Marek Burak, Bartłomiej Fajfer, Radosław Kuzimkowski, Jakub Matczak, Jan Myszka, Patryk Prowancki, Mateusz Rościszewski, Miłosz Sadowski, Bogdan Sojka, Robert Stolarski, Bartosz Szprenglewski, Paweł Tokarski, Karol Wojciechowski. Trener: Wojciech Barczak.