Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

AMP: Deszcz medali szermierzy w Katowicach

Oto podpis pod zmieniacz (slider) dostosowany do zdjęcia (ponieważ są na nim zawodniczki, a nie Jan Jurkiewicz) oraz tekst alternatywny dla osób słabowidzących:  **Podpis pod zmieniacz:** AMP: Nadia Jaszczołt i Emilia Szefera ze srebrnym pucharem za wicemistrzostwo drużynowe uniwersytetów.  **Tekst alternatywny (ALT):** Dwie uśmiechnięte reprezentantki UMK Toruń w czarnych koszulkach uniwersyteckich prezentują zdobyte na Akademickich Mistrzostwach Polski medale, dyplom za drugie miejsce oraz złoty puchar na tle zielonej ścianki z napisami Akademicki Związek Sportowy.
Nadia Jaszczołt i Emilia Szefera ze srebrnym pucharem za wicemistrzostwo drużynowe uniwersytetów. fot. Nadesłane

Reprezentacja Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zanotowała znakomity start podczas Akademickich Mistrzostw Polski w szermierce. Nasz trzyosobowy skład wywalczył miejsca na podium w klasyfikacji generalnej oraz uniwersyteckiej, kończąc zmagania drużynowe z tytułem wicemistrzowskim.

W dniach 12-13 czerwca 2026 roku Katowice stały się stolicą akademickiej szermierki. Do rywalizacji przystąpiła skromna, ale niezwykle silna, trzyosobowa reprezentacja UMK Toruń. Nasi zawodnicy pokazali mistrzowską formę, dominując na planszach w rywalizacji florecistek i florecistów.

W turnieju indywidualnym mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się Jan Jurkiewicz. Reprezentant UMK wygrał wszystkie swoje pojedynki, pewnie sięgając po złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski. Ten sukces zapewnił mu najwyższy stopień podium zarówno w klasyfikacji generalnej, jak i w zestawieniu uniwersytetów.

Znakomicie zaprezentowały się również nasze florecistki. Nadia Jaszczołt wywalczyła brązowy medal w klasyfikacji generalnej, co w zestawieniu uniwersyteckim dało jej tytuł wicemistrzowski (2. miejsce). Druga z naszych zawodniczek, Emilia Szefera, zakończyła zmagania na dobrym, 14. miejscu w klasyfikacji generalnej oraz 10. pozycji wśród uniwersytetów.

Wysokie lokaty indywidualne przełożyły się na doskonały wynik zespołowy. W klasyfikacji drużynowej uniwersytetów reprezentacja UMK Toruń wywalczyła 2. miejsce. W klasyfikacji generalnej wszystkich uczelni nasz trzyosobowy skład zdobył łącznie 16 punktów, co pozwoliło na zajęcie wysokiej, 6. lokaty w Polsce.

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.