Reprezentacja Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zanotowała znakomity start podczas Akademickich Mistrzostw Polski w szermierce. Nasz trzyosobowy skład wywalczył miejsca na podium w klasyfikacji generalnej oraz uniwersyteckiej, kończąc zmagania drużynowe z tytułem wicemistrzowskim.
W dniach 12-13 czerwca 2026 roku Katowice stały się stolicą akademickiej szermierki. Do rywalizacji przystąpiła skromna, ale niezwykle silna, trzyosobowa reprezentacja UMK Toruń. Nasi zawodnicy pokazali mistrzowską formę, dominując na planszach w rywalizacji florecistek i florecistów.
W turnieju indywidualnym mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się Jan Jurkiewicz. Reprezentant UMK wygrał wszystkie swoje pojedynki, pewnie sięgając po złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski. Ten sukces zapewnił mu najwyższy stopień podium zarówno w klasyfikacji generalnej, jak i w zestawieniu uniwersytetów.
Znakomicie zaprezentowały się również nasze florecistki. Nadia Jaszczołt wywalczyła brązowy medal w klasyfikacji generalnej, co w zestawieniu uniwersyteckim dało jej tytuł wicemistrzowski (2. miejsce). Druga z naszych zawodniczek, Emilia Szefera, zakończyła zmagania na dobrym, 14. miejscu w klasyfikacji generalnej oraz 10. pozycji wśród uniwersytetów.
Wysokie lokaty indywidualne przełożyły się na doskonały wynik zespołowy. W klasyfikacji drużynowej uniwersytetów reprezentacja UMK Toruń wywalczyła 2. miejsce. W klasyfikacji generalnej wszystkich uczelni nasz trzyosobowy skład zdobył łącznie 16 punktów, co pozwoliło na zajęcie wysokiej, 6. lokaty w Polsce.
ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń