AMP w trójboju siłowym - podsumowanie

Piękna pogoda w tegoroczną majówkę nie odwiodła siłaczek i siłaczy od udziału w trójboju siłowym Akademickich Mistrzostw Polski, które odbyły się 3.-5. maja na Górnym Śląsku. W dwudniowej rywalizacji w hali Ośrodka Sportowego Szopienice w Katowicach wzięło udział blisko 600 studentek i studentów z 87 uczelni w Polsce. Wśród nich do walki o jak najwyższe rezultaty dołączyli reprezentanci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Zmagania sportowe rozpoczęli zawodnicy kat. wagowej 59, 66 i 74 kg.

W tej ostatniej startowało dwóch reprezentantów UMK – Maciej Różański (sport i wellness) oraz Juliusz Liecau (automatyka i robotyka).
Po znakomitej walce i zakończeniu wszystkich trzech bojów Maciej Różański osiągnął wynik 495 kg (przysiad 160 kg, wyciskanie leżąc 115 kg, martwy ciąg 220 kg) w totalu, a Juliusz Liecau zanotował rekordowy wynik 520 kg (przysiad 185 kg, wyciskanie leżąc 125 kg, martwy ciąg 210 kg).
Taki rezultat w zeszłym roku gwarantował medal rywalizacji sportowej w typie Uniwersytetów. W tym roku student kierunku automatyka i robotyka – Juliusz Liecau - uplasował się na 7. miejscu.
Drugi z naszych reprezentantów – Maciej Różański – zdobył 8. miejsce.

Barw UMK w kat. wagowej 66 kg bronił także Szymon Nowakowski (finanse i rachunkowość), który osiągnął rezultat 372,5 kg – 8. miejsce wśród Uniwersytetów.

W najniższych kategoriach wagowych wśród kobiet startowała Kamila Błajda (konserwacja i restauracja dział sztuki), która zanotowała wynik 135 kg, zdobywając 10. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Tuż po zmaganiach kat. 52 kg do rywalizacji przystąpiły kobiety w kat. wagowej do 57 kg.
Wśród nich barwy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu reprezentowała Sylwia Puzio (cognitive science), która zajęła 9. miejsce w typie Uniwersytetów osiągając wynik 187,5 kg.

Do grona zawodniczek w kat. 63 kg dołączyła także Sylwia Iwaniuk (malarstwo), która w swoim sportowym debiucie w tej dyscyplinie sportowej osiągnęła wynik 207, 5 kg, który dał 9. miejsce w klasyfikacji Uniwersytetów oraz Karolina Tokarska (psychologia), która w swoim debiucie podniosła łącznie 190 kg – 10. miejsce w klasyfikacji Uniwersytetów.

Drugi dzień zawodów wypełniony był rywalizacją 3 studentek oraz 3 studentów UMK. Studentki startowały w kategorii wagowej 84 kg oraz 84+ kg.

Wiktoria Grams (psychologia), która również debiutowała w zawodach sportowych osiągnęła rezultat 270 kg, który zagwarantował 11. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Najbliżej do zdobycia medalu była Weronika Kaczmarek (psychologia), która po zaciętej walce podniosła łącznie 295 kg (110 kg – przysiad, 55 kg – wyciskanie leżąc, 130 kg – martwy ciąg) i zajęła 7. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Równie dobry występ zanotowała Aleksandra Zawistowska (rachunkowość i finanse) – 265 kg - plasując się na 8. miejscu w klasyfikacji generalnej.

W kat. wagowej do 93 kg startowało aż 3 studentów UMK – Krzysztof Stefański, Piotr Zimmermann i Jakub Wrzosek.

Najwyższy wynik w totalu – 550 kg - osiągnął Krzysztof Stefański, który uplasował się na wysokim, 8. miejscu w klasyfikacji Uniwersytetów, a jego sekcyjni koledzy wycisnęli łącznie kolejno 430 kg – Piotr Zimmermann oraz 440 kg – Jakub Wrzosek.

Wszyscy nasi zawodnicy ukończyli trzy boje siłowe i punktowali w ramach klasyfikacji drużynowej. To poświęcenie treningowe oraz bardzo dobra dyspozycja dnia pozwoliła na zdobycie 9. miejsca w klasyfikacji drużynowej kobiet w typie Uniwersytetów oraz wysokie 8. miejsce w klasyfikacji drużynowej mężczyzn w typie Uniwersytetów. Bez wątpienia należy uznać start sekcji trójboju siłowego UMK do najlepszego w całej historii tej sekcji, której opiekunem i trenerem jest dr Anna Michalska (pracownik katedry kultury fizycznej UMK).

PEŁNY KOMUNIKAT KOŃCOWY - KOBIETY

PEŁNY KOMUNIKAT KOŃCOWY - MĘŻCZYŹNI