Półfinał AMP w badmintonie nie dla nas...

Na tarczy wrócili badmintoniści AZS UMK z Akademickich Mistrzostw Polski.

W tym roku udało nam się złożyć najsilniejszą ekipę amatorską w ostatnich latach, dlatego jechaliśmy z nadziejami na powtórzenie ubiegłorocznego sukcesu i awans do finałów AMP, mimo wystartowania rekordowej ilości 20. uczelni wyższych z północy Polski.
Podobna ilość zgłosiła się do rozgrywek na południu.

Niestety już po losowaniu wiedzieliśmy, że staliśmy się częścią grupy "śmierci".
Na miejscu okazało się, że wiele uczelni dokonało spektakularnych „nabytków” kadrowiczów i ligowców z klubów badmintonowych - głównie z południa Polski.
O sile tych ekip przekonaliśmy się już w pierwszym pojedynku z Uniwersytetem Warszawskim ulegając 1️:6.
W kolejnym meczu gładko wygraliśmy z Uniwersytetem Gdańskim 7:0, aby w ostatnim meczu pierwszego dnia ulec Akademii Marynarki Wojennej 1:6.
Drugiego dnia został nam ostatni pojedynek grupowy z Akademią Leona Koźmińskiego. Zwycięstwo w tym meczu gwarantowało 3. miejsce w grupie i prawo gry o miejsca 9-12. Po emocjonującym pojedynku ulegliśmy ALK 3:4 i musimy zadowolić się miejscem 13-16.
Ostateczny ranking:
1. Politechnika Gdańska
2. Akademia Finansów i Biznesu Vistula Warszawa
3. Uniwersytet Warszawski
4. Akademia Wychowania Fizycznego Warszawa
5. Akademia Marynarki Wojennej Gdynia
6. Wojskowa Akademia Techniczna Warszawa
7. Warszawski Uniwersytet Medyczny
8. Szkoła Główna Handlowa Warszawa
9. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
11. Politechnika Poznańska
12. Uniwersytet Łódzki
13-16. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
13-16. Uniwersytet A. Mickiewicza w Poznaniu
13-16. Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
13-16. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
17-20. Akademia Sztuki Wojennej Warszawa
17-20. Politechnika Łódzka
17.20. Gdański Uniwersytet Medyczny
17-20. Uniwersytet Gdański
W ekipie prowadzonej przez mgr Piotra Dobrolubow wystąpili:
Weronika Chojniak, Laura Gronkiewicz, Natalia Markowska, Aleksandra Martin, Aleksandra Światek, Ita Ochocińska (rezerwa), Kamil Adamczewski, Norbert Kamieński, Damian Marcinkowski, Mateusz Oberzig, Bartosz Turski oraz Miłosz Redliński (rezerwa).