Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Akademickie Mistrzostwa Polski w unihokeju!

Zdjęcie ilustracyjne

W dniach od 8 do 11 czerwca obiekt Politechniki Rzeszowskiej  był areną zmagań unihokeistów podczas Akademickich Mistrzostw Polski w odmianie Swiss. Była to czwarta edycja popularnych AMP w tej widowiskowej grze, w której na boisku rywalizują dwie mieszane drużyny.

W tym roku w związku z dużą ilością drużyn rozegrano dwa półfinały, które wyłoniły najlepsze 16 drużyn z całej Polski. W tym gronie znalazła się 12 osobowa drużyna unihokeistów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.  

W klasyfikacji końcowej uplasował się na bardzo dobrym 7 miejscu. W gronie  uniwersytetów zawodniczki i zawodnicy wywalczyli srebne medale, przegrywając rywalizację z UW Warszawa. Jak dotąd był to najlepszy występ w historii starów akademików w tej dyscyplinie.

Unihokeiści z Torunia podczas mistrzostw rozegrali 6 spotkań. W pierwszym meczu grupowym wygrali z Politechniką Warszawa 3:1. W drugim meczu przegrali po zaciętej walce z późniejszym finalistą, Politechniką Gdańsk 1:3. Niespodziewana porażka z Politechniką Lublin 2:3 spowodowała, że akademicy z Torunia wywalczyli awans do najlepszej ósemki turnieju dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu.
W kolejnych dwóch pojedynkach o miejsca 5-8 ulegli UEK Kraków 1:5 i gospodarzom Politechnice Rzeszowskiej 3:4, tracąc decudującą bramkę na 7 sekund przed końcem meczu. W meczu o 7 miejsce pokonali Politechnikę Łódź 6:4.

W zawodach triumfowała drużyna AGH Kraków, która w finale pokonała politechnikę Gdańską 5:2.

Drużyna wystąpiła w składzie: Patrycja Szymanek, Justyna Kucharska,Kaja Wendland, Jan Walczak, Bartosz Grabara, Jakub Wenker, Mikołaj Topolewski, Łukasz Korzestański, Kacper Myler, Dawid Nowasielski, Szymon Guranowski , Bartosz Suski.

Reprezentację UMK podczas Akademickich Mistrzostw Polski poprowadził trener sekcji unihokeja – mgr Michał Wasielewski.

Serdecznie gratulujemy zawodnikom!

pozostałe wiadomości