Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Turniej Quatrokorfball w UCS UMK

Zdjęcie ilustracyjne

W dniu 13 czerwca br. na obiektach sportowych Uniwersyteckiego Centrum Sportowego UMK w Toruniu rozegrano II Uczelniany Turniej Quatrokorfball.

rozgrywek w tej zyskującej na popularności grze zgłosiło się pięć drużyn uniwersyteckich mających w swoich składach studentów i pracowników toruńskiego Uniwersytetu. Korfball na toruńskim Uniwersytecie pojawił się w czasie bardzo trudnym dla sportu (pandemia Covid). Pomimo tych trudności gra spodobała się studentom co doprowadziło do powstania sekcji i organizacji zajęć dydaktycznych.
Zawody w odmianie Quatrokorfball (grze 4x4) toczyły się na boisku o wymiarach 20x20m z jednym koszem tzw. korfem. Drużynę tworzyły kobiety i mężczyźni.
Zawody były bardzo emocjonujące i stały na wysokim sportowym poziomie. 
Dodajmy, że w grze zawodnicy sami są dla siebie sędziami.
W zawodach zwyciężyła drużyna "Sportowe Świry" na co dzień studenci IV roku kierunku Wychowanie Fizyczne i Sport. Drugie miejsce przypadło drużynie "Wellness" a trzecie "Kokos Team".
Na koniec zmagań wszystkie drużyny odebrały pamiątkowe dyplomy i medale.
Cieszy fakt, że toruński turniej korfballu jest jedynym tego typu turniejem uniwersyteckim organizowanym w kraju w odmianie Quatro.
Imprezę zorganizował i przeprowadził Michał Wasielewski, na co dzień wykładowca Centrum i trener sekcji korfballu AZS UMK Toruń.

I. Sportowe Świry - 12 pkt.
II. Wellness - 7 pkt.
III. Kokos Team - 5 pkt.
IV. Pierniki KFC - 4 pkt.
V. Jabadabaduu - 0 pkt

pozostałe wiadomości