Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Najsilniejsi studenci UMK podczas AMP Trójboju Siłowego

Zdjęcie ilustracyjne
Reprezentacja UMK w trójboju siłowym

W dniach 5-7.05.2023 roku AZS Uniwersytetu Śląskiego po raz 8 był organizatorem Akademickich Mistrzostw Polski w klasycznym trójboju siłowym. W imprezie wzięło udział 169 zawodniczek i 397 zawodników.

W zmaganiach siłowych reprezentowała nas drużyna kobiet w składzie: Aleksandra Zawistowska, Klaudia Żbikowska, Natalia Dulko i Sylwia Puzio. W zmaganiach mężczyzn wzięli udział: Piotr Depka, Kazimierz Daszkiewicz, Jakub Różański, Piotr Zimmermann, Maciej Radomski i Kacper Sulak.

Najwyższy wynik wśród reprezentacji UMK osiągnął Maciej Różański, który w kat. 83 kg udźwignął łącznie 472,5 kg. Ten utalentowany zawodnik UMK uplasował się na 12 miejscu w typie Uniwersytetów. W tej kategorii wagowej barwy uczelni reprezentował także Kazimierz Daszkiewicz (460 kg total), Kacper Sulak (435 kg total) oraz Jakub Radomski (275 kg. total). W kategorii wagowej 74 kg., boju siłowego podjął się Piotr Depka, który osiągnął 220 kg. total, plasując się na 14 miejscu w typie Uniwersytetów.  Bardzo udany debiut w Akademickich Mistrzostwach Polski miał Piotr Zimmermann, który po udanych bojach zakończył zmagania z wynikiem 425 kg. – 10 miejsce w typie Uniwersytetów. Reprezentacja mężczyzn UMK uplasowała się na 7 miejscu klasyfikacji drużynowej Uniwersytetów.

Równie satysfakcjonujące wyniki osiągnęła reprezentacja kobiet, która zakończyła AMP na wysokim 11 miejscu (kat. Uni). Najsilniejszą studentką UMK została Sylwia Puzio, która w swoim debiucie trójbojowym osiągnęła wynik 185 kg total kat. 63 kg. Klaudia Żbikowska podniosła łącznie 160 kg w ramach kategorii 69 kg, co przełożyło się na 15 miejsce wśród Uniwersytetów. Aleksandra Zawistowska wynikiem 220 kg zakończyła zmagania na 6 miejscu klasyfikacji generalnej. Natalia Dulko w kat. 84 kg podniosła 150 kg, co również dało 6 miejsce klasyfikacji generalnej.

Start sekcji trójboju siłowego na Akademickich Mistrzostwach Polski należy zaliczyć do udanych. Wszyscy reprezentanci UMK zaliczyli wszystkie 3 boje siłowe, a także ustanowili swoje nowe rekordy życiowe.

Łącznie reprezentacja UMK podniosła ciężar ponad 3 ton!

Opiekunem sekcji jest mgr Anna Michalska

Serdecznie gratulujemy wyników sportowych!

pozostałe wiadomości