AMPiK Biegi przełajowe

Akademickie Mistrzostwa Pomorza i Kujaw

W dniu 26 kwietnia 2023 roku w Bydgoszczy w lasku nieopodal CWZS Zawisza odbyły się Akademickie Mistrzostwa Pomorza i Kujaw w biegach przełajowych.

W zawodach indywidualnych i drużynowych wystartowały trzy uczelnie wyższe: Politechnika Bydgoska, Wyższa Szkoła Gospodarki z Bydgoszczy i Uniwersytet Mikołaja Kopernika z Torunia. Kobiety miały do pokonania dystans 2,5 km. Mężczyźni rywalizowali na dystansie 5 km. W biegu kobiet zdecydowanie zwyciężyła studentka z Torunia - Marta Fiałkowska. Jej koleżanka klubowa Joanna Sidor uplasowała się na  piątym miejscu. W biegu mężczyzn na najniższym miejscu podium zawody ukończył Jakub Kirsz. Tuż za podium uplasował się inny torunianin Paweł Skowroński. Pozostali biegacze uplasowali się na miejscach: Remigiusz Depta - 7 miejsce, Adam Konysz - 11 miejsce, Michał Poczwardowski - 12 miejsce.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła Wyższa Szkoła Gospodarki z Bydgoszczy (58 pkt), przed uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu (51 pkt) i Politechniką Bydgoską - 31 pkt.

Reprezentację UMK podczas Akademickich Mistrzostw Pomorza i Kujaw poprowadził trener sekcji lekkiej atletyki i biegów przełajowych – mgr Michał Wasielewski