Udany start unihokeistów

Akademickie Mistrzostwa Polski w unihokeju

W dniach 21-23 kwietnia br. obiekty Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie były areną zmagań unihokeistów podczas Półfinału A Akademickich Mistrzostw Polski w odmianie Swiss.

Impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem zespołów akademickich z terenu Polski północnej. Do rywalizacji w swiss floorball stanęło ostatecznie 16 uczelni. W tym gronie znalazła się 12 osobowa drużyna unihokeistów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W klasyfikacji końcowej zespół uplasował się na drugim miejscu podium przegrywając finał z Politechniką Gdańską 1:8. Unihokeiści z Torunia podczas mistrzostw rozegrali 6 spotkań. W pierwszym meczu grupowym pełnym dramaturgii zremisowali z WAT-em 1:1. W drugim meczu zremisowali z Politechniką Gdańską 4:4.W kolejnych meczach zwyciężyli z SGH Warszawa 17:3, po rzutach karnych ograli Politechnikę Łódzką 5:4. W walce o finał zdecydowanie pokonali Politechnikę Warszawską 8:5. Drugie miejsce w Półfinale Akademickich Mistrzostw Polski można uznać za duży sukces sportowy toruńskiego akademickiego unihokeja. Zawodniczki i zawodnicy zostawili na boisku siłę, pokazali charakter i waleczność. Kapitalnie w toruńskiej bramce bronił kapitan Szymon Guranowski. Wspaniały występ akademików z Torunia dał im przepustkę do finału Akademickich Mistrzostw Polski jaki odbędzie się na początku czerwca w Rzeszowie. Na koniec turnieju organizatorzy uchonorowali najlepsze zawodniczki i zawodników nagrodami indywidualnymi. Najlepszym napastnikiem okazał się torunianin , Łukasz Korzestański.
Drużyna wystąpiła w składzie: Julia Gawdzik, Kaja Wendland, Justyna Kucharska, Łukasz Korzestański, Dawid Nowasielski , Szymon Guranowski , Natalian Dobrzeniecki, Mikołaj Topolewski, Kacper Rumiński, Jan Walczak, Bartosz Grabara, Jakub Wenker.
Reprezentację UMK podczas Akademickich Mistrzostw Polski poprowadził trener sekcji unihokeja – mgr Michał Wasielewski.