Alicja Śliwicka Akademicką Mistrzynią Świata w szachach błyskawicznych

Podczas rozgrywanych w Antwerpii Akademickich Mistrzostwach Świata w sportach umysłowych - studentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu - Alicja Śliwicka, wywalczyła tytuł mistrzowski w szachach błyskawicznych.

Alicja Śliwicka to studentka Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych, która z powodzeniem startuje w międzynarodowych zmaganiach szachowych. Do jej ostatniego tytułu - Akademickiej Mistrzyni Europy dołączyć należy tegoroczny Championat Świata. Nasza studentka wraz z akademicka kadrą Polski - Honoratą Kucharską i Igorem Janikiem, niemalże bezbłędnie rozegrała turniej szachów błyskawicznych. Dzięki tak wysokiemu poziomowi sportowemu, Nasza studentka sięgnęła po indywidualne Mistrzostwo Świata, a wraz z drużyną wywalczyła również złoto w klasyfikacji drużynowej blitza.