Weekend z seniorami AZS UMK Toruń

To był udany weekend Seniorów AZS UMK Toruń. To już ostatnie regaty z cyklu Mistrzostw Polski i z nich także przywozimy pokaźny dorobek medalowy.
Podopieczni Trenerów Mariusza Szumańskiego oraz Łukasza Pawłowskiego, a także po części Szymona Wiśniewskiego i Sławomira Kruszkowskiego do Grodu Kopernika przywożą 6 medali

Złoto  padło łupem naszej niekwestionowanej liderki: Katarzyna Zillmann, mimo nacisków Marty Wieliczko wygrała prestiżową konkurencję jedynkę Kobiet.
Srebro
8+ Kobiet do samego końca naciskało naszpikowaną gwiazdami rodzimego wioślarstwa osadę Lotto Bydgostia. Nasze Dziewczyny w składzie: Julia Weiwer, Adrianna Paszkowska, Dominika Gałka, Katarzyna Zillmann, Katarzyna Malinowska, Agata Zielepuha, Wiktoria Kosciecha, Sandra Jasińska, wsparte na sterze Tomaszem Skurzyńskim, ostatecznie finiszowały na drugiej pozycji.
4- Mężczyzn w składzie z olimpijczykiem Mirosławem Ziętarskim, a także Oskarem Streich, Dariuszem Wąsickim i Karolem Krause na ostatnich metrach wyszarpali drugie miejsce AZS AWFiS Gdańsk
Brąz
4x dzielnych lekkusów, w składzie: Michał Januszewski, Radosław Krymski, Kacper Polański, Marcel Chełkowski po dobrze rozegranym taktycznie biegu zdobyli upragniony medal.
4- kobiet: J. Weiwer, A. Paszkowska, D. Gałka, S. Jasińska, pewne trzecie miejsce, w stylu o niebo lepszym niż tydzień wcześniej, będąc przy okazji najlepsza osada młodzieżową.
8+ Mężczyzn: O. Streich, D. Wąsicki, M. Januszewski, M. Ziętarski, K. Krause, Mateusz Pawlak, R. Krymski, M. Chełkowski i sternik T. Skurzyński, dzielnie gonili osadę Posnanii Poznań ostatecznie nieznacznie przegrywając drugie miejsce.
5 do mety na jedynce dopłynęła Asia Jeneczek,
6 na mecie była 4x Kobiet w składzie: K. Malinowska, A. Janeczek, A. Zielepuha, W. Kościecha,
Na ósmym miejscu zakończył skifista wagi lekkiej K. Polański.
Wielkie dzięki za super walkę i piękne biegi
Dla części teraz następuje czas wypoczynku, a cześć zawodników wraca do Wałcza na zgrupowanie przed Młodzieżowymi Mistrzostwami Europy.