Międzynarodowe Regaty Wioślarskie Grupy Wyszehradzkiej "Olympic Hopes" w Kruszwicy.

Powoli odzyskujemy równowagę po Pucharze Świata w Belgradzie. Mirosław Ziętarski, wraz z partnerem Fabianem Barańskim (WTW Włocławek) popłynęli fantastyczny bieg w konkurencji 2x.

Zajęli DRUGIE MIEJSCE
Utytułowanych braci Martina i Valenta Sinikoviców zmusili do wejścia na kosmiczny level aby wydrzeć naszej dwójce zwycięstwo.
Debiut nowego składu 4x kobiet z Kasią na pokładzie nie do końca się udał. Uspokajamy jednak wszystkich, gdyż to dopiero początek sezonu, a doświadczenie trenera Jakuba Urbana oraz już takich "rutyniarek" jak Kasia, Marta czy Joanna daje przypuszczenia graniczące z pewnością, że wszystko wróci na właściwe tory.
W cieniu startu pierwszej reprezentacji o swój biało czerwony debiut walczyli w Kruszwicy Juniorzy młodsi.
Dziesięcioro podopiecznych trenera Szymona Wiśniewskiego stanęło w kwalifikacjach do regat Olympic Hopes.
Eliminacje skutecznie udało się ukończyć ósemce z nich, a do pełni szczęścia zabrakło zaledwie 0.10s.
Już w najbliższy piątek z orzełkiem na piersi zadebiutują:
2- KJM Zofia Przedmojska, Aleksandra Miazgowska
4x KJM w składzie z Julią Graczkowską oraz Joasią Bajerską (KTW Kalisz/SMS Toruń)
4- MJM : Mikołaj Kowalski, Adrian Adamski, Kacper Tymuła, Jakub Biegniewski.
O dużym pechu mogą mówić Marta Paczesna i Maja Żuralska.
Z 4 biegów nie wyszedł im jeden, niestety ten najbardziej istotny.
Wraz z koleżankami (Zosia i Aleksandra) musiały uznać wyższość osady Gdańsko- Bydgoskiej, ustępując im na linii mety zaledwie o 0,10s. ⏱
Ośmioro z nich to uczniowie toruńskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego.
W tym samym czasie pozostali nasi zawodnicy równie dzielnie rywalizowali z rówieśnikami w biegach kontrolnych:
4x+ KJM 2 miejsce : N. Karpińska, N. Norkowska, K. Runowska, K. Tokarz, st. J. Wachnicka
1x KJ: 4m Amelia Pawłowska
1x MJ, 4 miejsce Krzysztof Tomczuk, 6 miejsce Martin Weichhaus, 15 miejsce - Igor Osiński
2- MJ: 4 miejsce C. Bajeński, M. Kardas, 8 miejsce J. Wielgus, R. Zapałowski
4x+ CH: 1m. W. Kopczyński, K. Kijewski, A. Wawrzyniuk, K. Becmer, st. N. Kurek
4x+ CH: 3m A. Szmajda, P. Szymczyk, A. Wesołowski, B. Leżała, st. N. Domalewska
4x DZ: 2 m. N. Kalinowska, R. Figurska, A. Podlaszewska, O. Bartoszyńska
2x KJ: 15m G. Dąbrowska, P. Kurzeja
4x MJ/MJM: 1m. K. Tomczuk, K. Dylewski, Sz. Raś, J. Krawczyk
4x MJ/MJM: 2m Z. Pietrzak, T. Barański, I. Paciorkowski, K. Mirowski
1x CH: 1m. Alan Zapałowski