Drugie w kujawsko-pomorskim

AZS UMK Toruń. Szczypiornistki na AMPiK fot. fot. nadesłana

Szczypiornistki AZS UMK Toruń na drugim miejscu w województwie.

W dniu 12.05.2018 roku reprezentacja piłki ręcznej kobiet wzięła udział w corocznej edycji Akademickich Mistrzostw Pomorza i Kujaw. Po rozegraniu dwóch spotkań nasze studentki uplasowały się na 2. miejscu.

W pierwszym meczu, akademiczki zmierzyły się z reprezentacją Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, niestety przegrywając to spotkanie 11:28. W kolejnym meczu, UMK zmierzyło się z Collegium Medicum, wygrywając aż 24:10. Najlepiej rzucającą w szeregach UMK była Marta Pietrzak (10 bramek).

Skład: Monika Dulęba, Monika Pancek, Daria Dziarmaga, Aleksandra Sugalska, Paulina Putz, Weronika Niekludow, Sussane Nowicka, Daria Sobótka, Paulina Brzuzy, Faustyna Kacprzyk, Julita Pańka, Aneta Małek, Marta Orlińska, Marta Pietrzak, Weronika Michalak, Martyna Dymus.

Trener sekcji: mgr Michał Wasielewski