Pozostał niedosyt … siatkarze UMK 8. drużyną półfinału AMP

AZS UMK Toruń. Sekcja piłki siatkowej fot. fot. nadesłana

Siatkarze AZS UMK Toruń zajęli 8. miejsce w półfinale A, rozgrywanym w Poznaniu w dniach 11-14.04.2018 roku.

Toruńscy siatkarze zwoje zmagania rozpoczęli od rozgrywek w grupie C, gdzie kolejno zmierzyli się z AWFiS-em Gdańsk i Politechniką Poznańską. Fazę grupową akademicy zakończyli na pierwszym miejscu bez straty seta, 2:0 z AWFiS-em Gdańsk, a w kolejnym meczu z Politechniką Poznańską 2:0 (27:25 i 25:20).

W parach ćwierćfinałowych drużyna AZS UMK Toruń trafiła na zawodników Uniwersytetu Szczecińskiego i tylko wygrana dawała szanse na awans do finałów AMP. Niestety przegraliśmy tę rywalizację 0:2 (23:25, 23:25) i tym samym straciliśmy szansę na awans do finałów AMP.

Pozostaje niedosyt, ponieważ drużyna miała potencjał na walkę o podium. Jako jedyni potrafiliśmy wygrać z Politechniką Poznańską, która w innych meczach nie straciła seta. Niestety w ćwierćfinale ulegliśmy Uniwersytetowi Szczecińskiemu 0:2. Mimo bardzo dobrego poziomu gry, zabrakło nam konsekwencji w końcówkach setów. Mecze o miejsca 5-8, posłużyły już „ogrywaniu” młodszych zawodników. Liczymy na więcej za rok.

Składzie: Rafał Chojnacki, Mateusz Ciemielewski, Adam Głowacki, Wojciech Górniak, Tomasz Janiszewski, Kacper Klejna, Paweł Kozłowski, Maciej Malkiewicz, Marcin Matulis, Bartosz Nowacki, Michał Nowicki, Jakub Orzeł, Dawid Pawłowski i Dominik Zieliński.

Trener: Michał Tyburski.