Złote rakiety Uniwersytetu

fot. AZS UMK Toruń. Sekcja tenisa stołowego fot. nadesłana

Tenisistów stołowych w 2018 r. na Akademickich Mistrzostwach Polski gościł Uniwersytet Warszawski.

Zawodnicy Uniwersytetu zostali rozlosowani w grupie D turnieju finałowego. Zmierzyli się w niej z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu, Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Zamościu, Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Po rozegraniu trzech meczy nasi akademicy, zdobywając 5 punktów, awansowali do dalszego etapu turnieju z drugiego miejsca.

Poszczególne mecze: UE Wrocław – UMK Toruń 1:3, UMK Toruń – SGGW Warszawa 3:1, PWSZ Zamość – UMK Toruń 3:0.

W kolejnym dniu zmagań nasi tenisiści stołowi starli się w ćwierćfinale mistrzostw z Politechniką Gdańską. Niestety ulegli 1:3. W pierwszym meczu o miejsca 5–8 nie sprostali zawodnikom ALK Warszawa. Pewne zwycięstwo 3:0 nad PWSZ w Nysie zapewniło im 7. miejsce w końcowej klasyfikacji Turnieju.

Dobra gra drużyny naszego Uniwersytetu pozwoliła na zdobycie lauru w klasyfikacji medalowej mistrzostw – Akademickiego Mistrzostwa Polski w typie uniwersytetów.

Skład: Wojciech Gronowski, Kacper Makowski, Damian Węderlich.

Trener: Wojciech Grześkiewicz