Tomasz Olszewski – złoty medalista w typach uczelni w konkurencji skoki profi

fot. Drużyna AZS UMK Toruń fot. M. Szczecki

W Radzionkowie k/Katowic odbyły się AMP w Jeździectwie, w których w dniach 31.05-03.06.2018 r. rywalizowali nasi reprezentanci.

Reprezentacja UMK Toruń na południe Polski wyruszyła w składzie: Maja Wolny, Filip Tomczuk Michał Tomczuk i Tomasz Olszewski.

Zawodnicy Uniwersytetu startowali w konkurencjach:

• skoki profi - Maja Wolny, Tomasz Olszewski i Filip Tomczuk,
  • ujeżdżenie amator - Maja Wolny i Michał Tomczuk,
  • ujeżdżenie profi - Filip Tomczuk.

Niestety Michała Tomczuka z konkurencji skoki profi wyeliminowała kontuzja konia, a w konkurencji ujeżdżenia, również był zmuszony na kilka dni przed zawodami do zmiany wierzchowca. Pomimo tych perturbacji drużyna spisała się dobrze, zajmując w klasyfikacji ogólnej 10 miejsce drużynowo, a w typach uczelni 4.

Indywidualnie sukces osiągnął Tomasz Olszewski zdobywając srebrny medal w klasyfikacji ogólnej i złoty w typach uczelni w konkurencji skoki profi.

Pozostali studenci startowali ze zmiennym szczęściem, ale również ich występ należy uznać za udany, choć na pewno apetyty były większe. Maja Wolny w ujeżdżeniu amator była 21. w skokach profi 40., Filip Tomczuk 17. w ujeżdżeniu profi, a Michał Tomczuk w ujeżdżeniu amator był 36.

Opiekunem ekipy był mgr Marek Szczecki.