Historyczne Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w Boccia

fot. AZS UMK Toruń. Sekcja Boccia. Grzegorz Kapelak fot. nadesłane

Zawodnicy sekcji Boccia Uniwersytetu Mikołaja Kopernika po raz pierwszy w historii wzięli udział w Integracyjnych Mistrzostwach Polski.

Rozegrane 8-10.06.2018 w Zielonej Górze IMP w Boccia to kolejna impreza z cyklu Integracyjnych Mistrzostw Polski skierowanych do studentów z niepełnosprawnościami. Tegoroczna edycja okazała się szczęśliwa dla debiutujących studentów UMK. Podczas rozrywek grupowych Nasze zespoły zajęły 8.  i 12. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Niewątpliwą niespodzianką był występ Naszych zawodników w rozgrywkach indywidualnych, podczas których student Grzegorz Kapelak zajął 3. miejsce w klasyfikacji generalnej a student Mateusz Zakrzewski zakończył swoje występy dopiero w rozgrywkach ćwierćfinałowych.

Reprezentanci UMK wystąpili w składzie: Aleksandra Dalglis, Bartosz Janewicz, Wiktor Wołk, Matuesz Zakrzewski, Grzegorz Kapelak.

Grzegorz Kapelak – student Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunku: informatyka, na wydziale Matematyki i Informatyki.

Trenerem sekcji Boccia jest mgr Anna Błaszkowska.