Mistrzostwo Świata dla Katarzyny Zillmann

fot. fot. Polski Związek Towarzystw Wioślarskich fot. fot. fot. Polski Związek Towarzystw Wioślarskich

Studentka Uniwersytetu stanęła na najwyższym stopniu podium wioślarskich Mistrzostw Świata. Polska czwórka podwójna, w składzie Katarzyna Zillmann, Maria Springwald, Marta Wieliczko, Agnieszka Kobus-Zawojska, sięgnęła po złoto.

Podczas wioślarskich Mistrzostw Świata w Płodiw  polska osada prezentował bardzo wysoki poziom już od pierwszego startu. W biegu półfinałowym Polki zdeklasowały pozostałe osady, w tym Niemki. Finał ułożył się równie dobrze dla reprezentantek Polski, które zdecydowanie prowadziły od początku biegu. Polki uzyskały czas  6:08.96 wyprzedzając ponownie, o prawie 3 sekundy, zawodniczki niemieckie i osadę holenderską, czwarte miejsce zajęły Chinki. Jest to kolejny triumf naszej studentki w tym roku, ze złotym medalem osada wróciła z Mistrzostw Europy w Glasgow.

Największe sukcesy Katarzyny Zillmann:

Mistrzostwa Świata:

• Mistrzostwa Świata Młodzieżowców 2015 – 1. miejsce w konkurencji czwórek podwójnych;
  • Mistrzostwa Świata Młodzieżowców 2016 – 1. miejsce w konkurencji czwórek podwójnych;
  • Mistrzostwa Świata 2017 – 2. miejsce w konkurencji czwórek podwójnych.

Mistrzostwa Europy:

• Mistrzostwa Europy 2017 – 4. miejsce w konkurencji czwórek podwójnych,
  • Mistrzostwa Europy 2018 – 1. miejsce w konkurencji czwórek podwójnych.