Mistrzynie bez straty seta w AMPiK

fot. T. Górzyński fot. fot. T. Górzyński

W dniu 27 lutego  2019 r na obiektach sportowych UCS UMK w Toruniu odbył się II i ostatni turniej w ramach  Akademickich Mistrzostw Pomorza i Kujaw w piłce siatkowej kobiet. W akademickich mistrzostwach województwa kujawsko-pomorskiego wzięły udział reprezentacje pięciu uczelni; Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy, Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy oraz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Grano systemem „każdy z każdym” i rozegrano łącznie 16 spotkań.

Akademickie Mistrzostwa Pomorza i Kujaw zdecydowanie zwyciężyły reprezentantki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Akademiczki wygrały wszystkie swoje mecze i zdobyły komplet 12 punktów. Drużyna nie oddała ani jednego seta w całym turnieju, pewnie zwyciężając w każdym różnicą przynajmniej sześciu punktów. W zespole, prowadzonym w turnieju AMPiK przez trener Joannę Kaczmarek, wystąpiły uczestniczki uniwersyteckiego Programu kariery dwutorowej. Drużyna zagrała w składzie: Barbara Sokolińska, Dagmara Dąbrowska, Paulina Berlińska, Julita Rafałko, Alina Krawczyk, Aleksandra Szymczak – na co dzień zawodniczki Budowlanych Toruń; Aleksandra Żurawska, Patrycja Tomczyk, Daria Dąbrowska, Adrianna Kukulska – na co dzień reprezentujące Joker Mekro Świecie; Daria Pik – z WTS KDBS Bank Włocławek oraz Magdalena Piepiórka, Julia Kochanowicz, Zuzanna Gapińska – zawodniczki AZS UMK Toruń.

Ostateczna kolejność po dwóch turniejach:

I miejsce – Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu,

II miejsce – Wyższa Szkoła Gospodarki Bydgoszcz,

III miejsce – Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy Bydgoszcz,

IV miejsce – CM UMK Bydgoszcz,

V miejsce – Uniwersytet Kazimierza Wielkiego Bydgoszcz.