Siatkarze UMK w finale Akademickich Mistrzostw Polski!

fot. fot. nadesłana

Reprezentanci UMK zakończyli półfinał A Akademickich Mistrzostw Polski z dużym sukcesem i wywalczyli udział w wielkim finale Akademickich Mistrzostw Polski w Rzeszowie.  Turniej odbył się w dniach 25–28 kwietnia 2019 roku w Uniwersyteckim Centrum Sportowym w Toruniu.

Początek rozgrywek dla drużyny UMK rozpoczął się od zwycięskiego meczu z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu. Nasi siatkarze zakończyli walkę z wynikiem 2:0. Tego samego dnia rozegrali mecz z bardzo wymagającym przeciwnikiem – Politechniką Gdańską. Pojedynek był niezwykle zacięty, ale w rezultacie reprezentanci UMK okazali się lepsi i wygrali wynikiem 2:1. Po świetnym występie pierwszego dnia turnieju, nasza drużyna była pełna determinacji do wali o awans.

W drugim dniu rozgrywek siatkarze AZS UMK wygrali ważny mecz z AWF Poznań i awansowali do ćwierćfinału. Następnym przeciwnikiem w drodze po sukces okazał się Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Po bardzo dobrej grze naszych reprezentantów, mecz zakończył się zwycięstwem 2:0. Dzięki temu uzyskujemy historyczny awans do Akademickich Mistrzostw Polski! Ostatni dzień turnieju przyniósł dwa mecze – pierwszy z Politechniką Poznańską, a drugi z Politechniką Gdańską. Niestety po bardzo trudnej walce przegrywamy dwa mecze.

Ostatecznie reprezentanci UMK zajęli 4. miejsce w turnieju, ale osiągnęli zamierzony cel i zdobyli upragniony awans do finału Akademickich Mistrzostw Polski. Turniej, który wyłoni najlepszy akademicki zespół w kraju, odbędzie się w dniach 9–12 maja 2019 roku w Rzeszowie.

Wraz z drużyną UMK w półfinale A, bilet do finału wywalczyli studenci z Uniwersytetu Szczecińskiego, Politechniki Poznańskiej oraz Politechniki Gdańskiej.

Siatkarze AZS UMK wystąpili w półfinale AMP w składzie: Damian Zemło, Marcin Matulis, Szymon Laskowski, Piotr Lewandowski, Michał Potempa, Borys Suhak, Michał Szabłowicz, Bartosz Burny, Jakub Orzeł, Wojciech Górniak. Trenerem zwycięskiej drużyny jest mgr Michał Tyburski.

Izabela Sołtysiak