Raport z trzecioligowego parkietu

Zawodniczki i zawodnicy AZS UMK w Toruniu kontynuują grę w 3 lidze siatkówki PZPS.

W niedzielę 12 stycznia na parkiecie Uniwersyteckiego Centrum Sportowego rozegrano kolejny mecz 3. ligi seniorów. Reprezentacja UMK po 5 setach uległa Trójce Nakło 2:3 (21:25;25:18;25:27;25:16;8:15).

Akademicy potrzebowali większość pierwszego seta na odpowiednie wejście w mecz. Dopiero po koniec tej partii udawało się skonstruować składne akcje z dobrym przyjęciem, rozegraniem i mocnym atakiem. Do drugiej części meczu Torunianie przystąpili o wiele lepiej, stosując agresywną zagrywkę, która odsuwała rozegranie Nakła od siatki i pozwalała na lepszą grę w bloku oraz wyprowadzanie skutecznych kontrataków. W trzecim secie AZS chciał przełamać passę gorszej gry na jeden ze stron boiska. Walka rozpoczęła się od początku, zacięta gra doprowadziła do gry na przewagi, w której goście okazali się nieco lepsi. Nadszedł czas na walkę o tie-break'a. Wygrany przez UMK czwarty set można przypisać szczęśliwej połowie, jednak był to wynik wyciągniętych wniosków i poprawy gry gospodarzy. Piąta, ostatnia partia nie poszła po myśli Akademików. Młoda drużyna Trójki rozpoczęła mocno i pewnie, nie pozwalając na łatwe punkty dla Torunia.

Początek roku i kolejna wygrana za 3 punkty na koncie siatkarek AZS UMK Toruń. Trwa dobra passa naszego zespołu. Tym razem przeciwniczkami były dziewczęta z nowo powstałego klubu SPS Skępe, prowadzone przez naszego byłego zawodnika i studenta - Michała Rowickiego. Mimo dwutygodniowej świątecznej przerwy w treningach oraz braku trzech dziewcząt z powodu choroby – nasze dziewczęta bez trudu pokonały przeciwniczki w stosunku 3:0 i cały czas są liderem trzeciej ligi . Trenerka – Joanna Kaczmarek – desygnowała do gry wszystkie zawodniczki, aby weszły po świętach w rytm meczowy.  MVP tego meczu została Magdalena Piepiorka .

W dniu 18 stycznia wybrałyśmy się do Skępego rozegrać zaległy mecz z I  rundy  z zespołem SPS . Przeciwniczki wystąpiły tym razem wzmocnione trzema doświadczonymi siatkarkami – naszymi byłymi studentkami. Mecz bardziej zacięty niż tydzień wcześniej,  jednak  nasze dziewczyny  miały pełną kontrolę  i ponownie wygrały 3:0 , utrzymując tym samym pozycję lidera. Najlepszymi zawodniczkach w tym meczu uznano Kingę Ratajczak i Oliwię Zarębską.

Kolejny mecz zagrałyśmy 25 stycznia ponownie na wyjeździe. Przeciwnikiem był młody zespół z Lniana, aktualnie zajmujący ostatnie miejsce w tabeli.  Trenerka ponownie dała szanse wszystkim naszym siatkarkom na pokazanie się na boisku. Bardzo dobra zagrywka i dobra obrona pozwoliła na  pełną kontrolę spotkania. Końcowy wynik to 3:0 dla nas i zwiększamy przewagę nad drugim zespołem z Solca Kujawskiego. MVP w tym meczu została  Alina Krawczyk .

Skład zespołu: Magdalena Piepiorka,  Alina Krawczyk , Patrycja Raźniewska , Aleksandra Karcz, Kinga Ratajczak, Oliwia Zarębska , Olga Kobrin, Patrycja Sztuczka, Natalia  Paul, Roma Smolinska i Maria Kudrej.