Studenci UMK w Toruniu najlepszymi sportowcami 2019 roku

fot. T. Górzyński

28 lutego odbyła się uroczysta gala, podczas której ogłoszono wyniki 18. Plebiscytu na Sportowca Torunia. Pośród nagrodzonych znaleźli się studenci oraz klub Uniwersytetu AZS UMK Toruń.

Pod nieobecność najlepszych toruńskich wioślarzy najczęściej pojawiająca się osobą na plebiscytowej scenie był Prezes AZS UMK Toruń. Henryk Boś odebrał laury dla Katarzyny Zillmann nagrodzonej drugim miejscem oraz zwycięzcy 18. Plebiscytu na Sportowca Torunia – Mirosława Ziętarskiego. Obok wioślarzy – studentki socjologii i studenta bezpieczeństwa wewnętrznego nagrodzeni zostali kolarka – Karolina Karsiewicz, studiująca bezpieczeństwo wewnętrzne i  lekkoatleta – Adrian Brzeziński, student biologii sądowej. Zawodniczka TKK Pacyfik Toruń uplasowała się na 7. miejscu, a zawodnik MKL Toruń na 9. miejscu Plebiscytu.

Wszyscy nagrodzeni studenci są uczestnikami Programu kariery dwutorowej student-sportowiec oraz programu MNiSzW Narodowa Reprezentacja Akademicka. Prezes AZS UMK Toruń skierował na ręce dra hab. Marcina Czyżniewskiego prof. UMK specjalne podziękowania dla władz Uniwersytetu za doskonałe warunki stworzone dla najlepszych studentów-sportowców.

Najlepszym Klubem 2019 roku został wybrany klub Akademicki Związek Sportowy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Trenerka zespołu siatkówki AZS UMK Toruń Joanna Kaczmarek wraz z mężem Wojciechem Kaczmarkiem zostali wyróżnieni za Wydarzenie roku 2019, jakim bezapelacyjnie okrzyknięto Orlen Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej. Plażę Gotyku organizuje AZS UMK Toruń, zaś toruński Uniwersytet wspiera tę imprezę finansowo.