Turniejowy weekend pod znakiem siatkówki

fot. fot. nadesłana

Wrześniowy weekend 12–13.09.2020 roku stał pod znakiem siatkówki. Na pakiecie Uniwersyteckiego Centrum Sportowego UMK w Toruniu rozegrano pierwsze przedsezonowe Turnieje o Puchary Prezesa AZS UMK Toruń.

W Uniwersytecie Mikołaja Kopernika gościło pięć siatkarskich zespołów. W turnieju męskim obok gospodarzy AZS UMK Toruń wystąpiły zespoły KS Stalpro Błyskawica Szczecin, Trefl II Gdańsk, BKS Chemik Bydgoszcz. W turnieju kobiet toruńskie akademiczki gościły  KS Pałac Bydgoszcz i UKS ZMS Poznań.

Oficjalne rozpoczęcie zawodów odbyło się w sobotę o godzinie 9:15. W uroczystości uczestniczyli Prezes K-PZPS Pan Ryszard Ciężki, Przewodniczący Wydziału Gier K-PZPS Marcin Jagodziński, Prezes AZS UMK Toruń Henryk Boś, ceremonię poprowadził Tomasz Górzyński. Oficjalne przemówienia skupiły się na historycznym wymiarze turnieju – zawodnicy AZS UMK Toruń po raz pierwszy w historii będą rywalizować w ogólnopolskich rozgrywkach 2. ligi PZPS, dodatkowo jako jedyna seniorska drużyna z województwa kujawsko-pomorskiego. Zawodniczki AZS UMK Toruń będą reprezentować nasze miasto po rozpadzie zespołu Budowalnych Toruń.

Turnieje o Puchary Prezesa AZS UMK Toruń to jedne z nielicznych w Polsce rozgrywek przedsezonowych. Podczas zawodów zawodniczki i zawodnicy stworzyli niesamowite siatkarskie widowiska, które były sprawdzianem przed rozgrywkami 2. ligi PZPS. Często gra toczyła się nie tylko o wynik końcowy, ale też o miejsca w pierwszym składzie. Rywalizacja wewnątrzdrużynowa dodawała pikanterii rozgrywkom. Śmiało można powiedzieć, że turnieje stały na bardzo wysokim poziomie sportowym.

Rozgrywki mężczyzn zakończyły się następującymi wynikami:

• BKS Chemik Bydgoszcz – KS Stalpro Błyskawica Szczecin — 0 : 3,
  • AZS UMK Toruń – Trefl II Gdańsk — 1 : 2,
  • Trefl II Gdańsk – KS Stalpro Błyskawica Szczecin — 1 : 2,
  • BKS Chemik Bydgoszcz – AZS UMK Toruń — 1 : 2,
  • KS Stalpro Błyskawica Szczecin – AZS UMK Toruń — 2 : 1,
  • Trefl II Gdańsk  – BKS Chemik Bydgoszcz — 3 : 0.

Po zakończeniu rozgrywek puchary wręczył Prezes AZS UMK Henryk Boś, zaś gratulacje w imieniu organizatorów złożyli trener AZS UMK Toruń Michał Tyburski oraz dyrektor turnieju Przemysław Grabek. Trofea trafiły do drużyn w kolejności:

1. KS Stalpro Błyskawica Szczecin,
  2. Trefl II Gdańsk,
  3. AZS UMK Toruń,
  4. BKS Chemik Bydgoszcz.

Turniej kobiet zakończył się następującymi wynikami:

• AZS UMK Toruń – KS Pałac Bydgoszcz  — 0 : 3,
  • KS Pałac Bydgoszcz – UKS ZMS Poznań  — 0 : 3,
  • AZS UMK Toruń – UKS ZMS Poznań  — 3 : 1.

Puchary wręczył Zastępca Prezesa AZS UKM Toruń ds. sportu studenckiego Piotr Dobrolubow, który również oficjalnie zakończył rozgrywki. Gratulacje w imieniu organizatorów złożyli trener AZS UMK Toruń Mariusz Soja oraz dyrektor turnieju Jerzy Wawrzyn. Zawodniczki zakończyły rozgrywki na miejscach:

1. KS Pałac Bydgoszcz,
  2. AZS UMK Toruń,