AZS UMK Toruń bez punktu w meczach otwarcia sezonu siatkarskiego

fot. fot. J. Andruchowicz

W sobotę beniaminek 2. ligi PZPS – AZS UMK Toruń rozpoczął sezon ligowy. Oba mecze rozegrano na wyjeździe. Drużyna kobiet zmierzyła się z Gedanią Gdańsk, natomiast akademicy spotkali się z klubem MMKS Lotnik Łęczyca.

Oba zespoły AZS UMK Toruń zaprezentowały się z dobrej strony. Na parkietach rywali zawodniczki i zawodnicy walczyli o każdy punkt i rozegrali po cztery sety.

Dwugodzinny, zacięty i wyrównany mecz studentek naszego Uniwersytetu w Gdańsku skończył się przegraną 1:3. Akademiczki pod wodzą trenera Mariusza Soja nie oddały łatwo pola gdańskiej Gedani, o czym świadczą wyniki poszczególnych setów 25:19, 25:21, 26:28, 25:23.

Emocjonujący debiut studentów w Łęczycy, mecz pełen walki do końca, który MMKS Lotnik niestety rozstrzygnął na swoją korzyść w wyrównanych setach 25:18; 21:25; 25:18; 25:22.

Zawodniczki i zawodnicy AZS UMK Toruń wrócili bogatsi o pierwsze drugoligowe doświadczenia i już obiecują walkę, emocje i poprawę wyniku pierwszych meczach domowych. Oba spotkania zostaną rozegrane na hali UCS UMK Toruń w sobotę 4.10.2020 roku. Zespół mężczyzn kierowany przez trenera Michała Tyburskiego rozegra swoje spotkanie z Arcobaleno Kasztelan Rozprza o godzinie 14:00, natomiast o 18:00 zawodniczki AZS UMK Toruń podejmą Enea Energetyk Poznań II.