Inauguracja szczypiorniaka

W sobotę nasi szczypiorniści rozegrali pierwszy mecz wyjazdowy w nowym sezonie z MKS-em Brodnica. Pojedynek niestety przegrany, ale można powiedzieć, że był to bardzo dobry mecz inauguracyjny naszej drużyny.

Pierwsza połowa należała zdecydowanie do AZS-u i po 30 minutach na tablicy widniał wynik 19:15 dla Torunia!  Niestety, w drugiej części spotkania to gospodarze popełnili mniej błędów i w rezultacie wygrali 35:30.

MKS Brodnica to bardzo silna drużyna, która w zeszłym sezonie zajęła 2. miejsce w tabeli, tak więc przebieg tego spotkania to, mimo wszystko, dobry prognostyk na dalszą część sezonu.

Sobotni mecz to także debiut naszego nowego trenera, Dawida Ziółkowskiego. Trener Dawid jeszcze w poprzednim sezonie pełnił rolę drugiego szkoleniowca-asystenta w MKS-ie Grudziądz, który to aktualnie plasuje się na 2. miejscu w pierwszej lidze.