Czwarty set … i koniec meczu na 2:3

Niesamowite emocje towarzyszyły również rozgrywkom kobiecym. O godzinie 18.00 w sobotę 3.10.2020 roku swój debiut na domowym parkiecie w lidze ogólnopolskiej rozpoczęły zawodniczki AZS UMK Toruń meczem z Enea Energetyk Poznań II.

Zawodniczki, prowadzone w tym sezonie ligowym przez trenera Mariusza Soja, zaczęły od porażki setowej. Wielkopolanki rozstrzygnęły inauguracyjny set stosunkiem 25:18. Zawodniczki AZS UMK Toruń po początkowym niepowodzeniu doskonale zaprezentowały się w drugiej odsłonie meczu. Akademiczki zwyciężyły 25:22. Jeszcze lepszy w wykonaniu torunianek był 3 set, który pewnie i z dużą przewagą wygrały 25:15. Wydawać się mogło, że dalsze losy spotkania to już tylko formalność. Niestety zespół akademicki w czwartym secie kompletnie się pogubił, stracił cały animusz. Torunianki uległy Energetykowi aż 9:25. Mecz, podobnie jak ten rozgrywany kilka godzin wcześniej przez zawodników AZS UMK Toruń, zakończył się piątym setem. Niestety nasze zawodniczki nie zdołały podnieść się po porażce w czwartym secie i ostatecznie przegrały set 12:15 i mecz 2:3.

Zdobyty, pierwszy punkt na parkietach 2. ligi PZPS plasuje nasze studentki na 8. miejscu w tabeli 1 grupy.