tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Walka o każdy punkt!

Zdjęcie ilustracyjne

W sobotę 3.10.2020 roku siatkarze AZS UMK Toruń stoczyli pierwszy pojedynek na parkiecie Uniwersyteckiego Centrum Sportowego. Ponad dwu i pół godzinna batalia o każdy punkt zakończyła się niestety wygraną gości.

Akademicy swój pierwszy domowy mecz rozpoczęli o godzinie 14.00. Rywalem toruńskiego AZS UMK Toruń był zespół Arcobaleno Kasztelan Rozprza. Z pierwszym gwizdkiem arbitrów rozpoczęła się istna batalia na parkiecie UCS UMK Toruń. Zawodnicy obu drużyn walczyli o każdą piłkę, każdy punkt. Pierwsze dwa sety na swoją korzyść rozstrzygnęli goście, wygrywając odpowiednio 25:22 i 26:24. Zespół akademicki zagrał trzeci set na przełamanie i wygrał go stosunkiem 26:24. Coraz lepsza gra naszego zespołu zaowocowała drugą, setową wygraną z rzędu. AZS UMK Toruń pokonał Kasztelana Rozprzę 25:22. Po czwartym secie licznik wyzerował. Oba zespoły wygrały i zdobyły identyczną liczbę punktów w setach. O wyniku meczu zdecydował tie-break! Niestety akademicy ulegli w ostatnim secie i to goście z Rozprzy mogli świętować zwycięstwo.

Zespół AZS UMK Toruń, beniaminek 2. ligi PZPS, rozegrał stojące na wysokim poziomie, zacięte spotkanie. Studenci Uniwersytetu zdobyli swój pierwszy punkt w rozgrywkach ogólnopolskich. Pod wrażeniem gry akademików był Prorektor prof. Włodzimierz Jaskólski, który podczas ceremonii otwarcia sezonu ligowego pogratulował studentom oraz trenerowi Michałowi Tyburskiemu. Po dwóch rundach AZS UMK Toruń zajmuje 7. miejsce w tabeli 3 grupy.