tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Przewrót Pałacowy

Zdjęcie ilustracyjne

Znakomitym i zaskakującym zwycięstwem nad Pałacem II Bydgoszcz popisały się siatkarki AZS UMK Toruń. Siatkarze odnieśli jedno zwycięstwo nad Kasztelanem Rozprza w dwumeczu o utrzymanie w 2. lidze.

W minioną sobotę w hali Uniwersyteckiego Centrum Sportowego nasze studentki dały popis gry, zwyciężając wyżej notowany zespół bydgoski 3:0 (25:12, 25:12, 25:19). Dzięki temu zwycięstwu, zespół prowadzony przez Mariusza Soję umocnił się na 8 miejscu w tabeli II ligi.

Siatkarze AZS UMK Toruń udali się do Rozprzy, gdzie w sobotę i niedzielę rozegrali mecze z tamtejszym Kasztelanem. W pierwszym spotkaniu podopieczni trenera Michała Tyburskiego, który tym razem ze względów zdrowotnych nie mógł poprowadzić zespołu, zwyciężyli 3:1. W niedzielnym meczu torunianie zostawili na parkiecie serce, niestety tym razem górą okazał się zespół Kasztelana. Akademicy postawili trudne warunki przeciwnikowi, wygrywając pierwszy set i przegrywając dwa kolejne na przewagi. Dopiero w 4 secie gospodarze ustalili wynik zwoją korzyść. AZS UMK Toruń przegrał drugie spotkanie 1:3. Kolejne dwa mecze odbędą się już w najbliższy weekend na hali Centrum. Zespoły rywalizują do trzech wygranych meczy.