Awans do rozgrywek finałowych – AMP w koszykówce

Organizatorem tegorocznych półfinałów strefy A – Akademickich Mistrzostw Polski w Koszykówce mężczyzn był AZS Organizacja Środowiskowa w Gdańsku. Mistrzowskie zmagania odbyły się 6-9 maja 2021 r na obiektach Akademickiego Centrum Sportowego Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte

Reprezentacja Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu rozpoczęła swoje zmagania w grupie D wraz z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w  Bydgoszczy oraz Politechniką Gdańską. Studenci UMK zakończyli fazę grupową na drugiej pozycji.

Wchodząca w fazę pucharową, AZS UMK Toruń podejmowało AWFiS Gdańsk. Po zaciętej walce w pierwszych kwartach Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańskumusiała uznać wyższość Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Nasi studenci wygrali wynikiem 67:73.

W rozgrywkach półfinałowych Studenci UMK musieli zmierzyć się z drużyną Uniwersytetu Gdańskiego. Mecz był bardzo wyrównany, czego potwierdzeniem są wyniki z poszczególnych kwart: 28:18 24:23; 20:19; 12:15. Niestety zwycięski laur trafił do rywali.  (87:75).

Walka o 3 miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski – półfinał A to ponowne zmagania sportowe z Politechniką Gdańską ( grupa D fazy eliminacyjnej). Po zaciętej i pełnej sportowych emocji walce Uniwersytet Mikołaja Kopernika przegrał wynikiem 64:61.

Ostatecznie reprezentacja Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zakończyła swoje zmagania w Akademickich Mistrzostwach Polski – półfinał A Koszyków Mężczyzn na pozycji 4.

Wraz z Akademią Marynarki Wojennej w Gdyni, Uniwersytetem Gdańskim, Politechniką Gdańską ora Akademią Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku otrzymaliśmy awans do rozgrywek finałowych.

Skład reprezentacji UMK: Chojnacki Damian, Jagodziński Jakub, Kondraciuk Jakub, KrokosFilip, Makowski Mikołaj, Michalski Kamil, Samsonowicz Michał, Sowa Jakub, Szumański Mikołaj,Wieluński Marcin, Wiśniewski Michał, Zboiński Adam.