Wodna potęga UMK

Miniony weekend wypełniony był sportowymi emocjami. Sporty wodne w tym wioślarstwo i kajakarstwo w wykonaniu studentek i studentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu przysporzyło wiele radości i satysfakcji.

Podczas Pucharu Świata w Sabaudii dwójka podwójna w składzie z Mirosławem Ziętarskim – studentem Wydziału Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie zaprezentowała się z jak najlepszej strony, ostrząc apetyty na zbliżające się Igrzyska Olimpijskie. Pewnie wygrali w finale A uzyskując bardzo dobry rezultat: 06:06:50.

Włoskie regaty okazały się szczęśliwe również dla studentki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu – Katarzyny Zillmann, która wraz z Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak zdobyła brązowy medal wyprzedzając osadę Holandii o 0:00:01s. Równie poprawny występ zaliczył student UMK i uczestnik Kariery Dwutorowej student-sportowiec – Fabian Barański, który w czwórce podwójnej zajął 4 miejsce.

Choć nie medalowy, jednak bardzo udany start zaliczyła również Julia Walczak – studentka Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej. W organizowany 3-6 czerwca w Poznaniu Mistrzostwach Europy w sprincie kajakowym zajęła wysokie 4 miejsce w C2-500 wraz z Magdą Stanny. Sama zawodniczka jest bardzo zadowolona ze swojego startu.

Sporty wodne, w tym wioślarstwo i kajakarstwo to potęga akademicka. Cieszymy się, że na  Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu studiuje tak wielu, bardzo utalentowanych sportowców. Serdecznie gratulujemy wyników