Studentka, Uniwersytet i Klub nagrodzeni przez ZG AZS

fot. fot. T. Górzyński

Zawodniczki i zawodnicy spod znaku gryfa wywalczyli podczas Igrzysk Olimpijskich dziewięć z czternastu medali, jakie w udziale przypadły Reprezentacji Polski. Sukces akademickich medalistów został doceniony przez Zarząd Główny Akademickiego Związku Sportowego.

Olimpijczycy, przedstawiciele uczelni i klubów AZS zostali zaproszeni na uroczystą galę, która odbyła się 19.08.2021 roku  w murach Uniwersytetu Warszawskiego. Wyrazy uznania naszym reprezentantom, na co dzień trenującym klubach akademickich, złożył prezes AZS prof. Alojzy Nowak, rektor UW. Gratulacje popłynęły również z ust zaproszonych przedstawicieli rządu, m.in. wiceministra Włodzimierza Biernackiego (MEiN).

Wyrazy szacunku dla pracy i odniesionego sukcesu sportowego złożono na ręce studentki socjologii, srebrnej medalistki olimpijskiej Katarzyny Zillmann. Zarząd Główny AZS docenił wkład i zaangażowanie naszego Uniwersytetu w tworzeniu najlepszym polskim zawodnikom warunków do dalszego rozwoju sportowego i kształcenia akademickiego na najwyższym poziomie.  Adres skierowany do władz UMK oraz podziękowania z rąk prezesa AZS odebrał prof. Włodzimierz Jaskólski, prorektor ds. współpracy z otoczeniem społecznym i gospodarczym. W ślad za podziękowaniami dla uczelni słowa uznania zostały skierowane do władz klubu AZS UMK Toruń. List oraz nagrodę odebrał prezes AZS UMK Toruń Henryk Boś.

W uroczystości obok Katarzyny Zillmann wzięli udział sportowcy z AZS AWF Katowice, AZS AWF Warszawa, AZS UMCS Lublin, AZS Politechniki Opolskiej, AZS AWF Kraków, AZS Łódź, AZS AWF Gorzów Wlkp., rektorzy i prorektorzy wyróżnionych uczelni oraz przedstawiciele władz klubów AZS.