Przerwane Ogniwo

Koszykarze AZS UMK Toruń rozpoczęli sezon rozgrywek 2. ligi PZKosz spotkaniem ze szczecińskim Ogniwem. Zawodnicy obu drużyn do końca meczu trzymali w niepewności kibiców zgromadzonych w hali Centrum.

Pierwsze punkty w sezonie 2021/2022 na toruńskim parkiecie zdobyli zawodnicy gości. Na odpowiedź akademików – celny rzut za 3 punkty – nie trzeba było czekać zbyt długo. Początek spotkania zwiastował przebieg pierwszej kwarty, podczas której gra toczyła się punkt za punkt. Ostatecznie zakończyła się ona remisem 17:17.

Druga część meczu należała do toruńskich akademików, którym po serii doskonałych przechwytów udało się zdobyć 12-punktową przewagę. Niestety stopniała ona w końcówce kwarty do 3 punktów (38:35).

Po zmianie stron większą skutecznością w grze na tablicy oraz celnością popisali się zawodnicy Ogniwa Szczecin. Gości doprowadzili do swojej przewagi w końcówce trzeciej kwarty i tylko celny rzut osobisty Damiana Chojnackiego uratował remis.

Choć w ostatniej części spotkania zawodnikom AZS UMK Toruń udawało się odskoczyć rywalom na 2-4 punktów, to goście skutecznie niwelowali tę przewagę. Końcówka meczu należała jednak do akademików, którzy oddali dwa celne rzuty oraz wykorzystali jeden rzut wolny. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem AZS UMK Toruń 65:60.

W zespole trenerów Kamila Michalskiego i Macieja Deręgowskiego najlepszym zawodnikiem okazał się debiutujący w 2 lidze 15-latek – Paweł Sowiński, który zdobył 13 punktów, zanotował 4 zbiórki i 3 astaty. Jakub Dusza zdobył 11 punktów. Filarem pod tablicami okazał się Jakub Sowa, który zebrał 7 piłek, w tym 2 w ataku. Drugi z debiutantów Mateusz Kruszkowski zdobył 4 punkty, i 2 razy asystował.