Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Historyczny awans szachistów AZS UMK do II Ligi Szachowej

Drużynowe Mistrzostwa Regionu Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego były owocne dla reprezentantów AZS Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

W wojewódzkich rozgrywkach szachowych wystąpiły aż dwie reprezentacje AZS UMK. W przeciwieństwie do lat ubiegłych, rywalizacja o tytuł mistrzowski odbywała się w jednej łącznej III Lidze. Aż 20 drużyn walczyło o jak najlepsze wyniki sportowe.

Oczywistym celem uniwersyteckiej drużyny był awans pierwszego zespołu do centralnej, II Ligi Polskiego Związku Szachowego. Druga drużyna miała natomiast stawiać opór przeciwnikom i grać „solidne szachy”. Oba z tych celów zostały spełnione.

Droga do II Ligi nie była prosta.  Jednak dzięki zaangażowaniu zawodników udało się zakończyć sezon wymarzonym awansem. Decydujące dla losów pierwszej drużyny AZS UMK okazały się małe punkty. Przegrywając w 7 kolejce z EMDEKiem Bydgoszcz 2:3 akademicy zakończyli sezon z 10 dużymi punktami meczowymi i 22 małymi punktami. Pokonując Tucholankę I Tuchola o 1 mały punkt, a reprezentantów EMDEK’u zaledwie o pół, wywalczyliśmy historyczny awans do II Ligi Polskiego Związku Szachowego. Druga drużyna AZS UMK zakończyła zmagania sportowe na 15 miejscu w tabeli.

Składy podstawowe i zdobyte punkty:

AZS UMK I Toruń

  1. Sebastian Pąpka – 2.5pkt /5 partii
  2. Olgierd Zieliński – 2pkt/6
  3. Marek Lewandowski – 3pkt/5
  4. Adam Musiał – 3pkt/4
  5. Anna Mackiewicz – 5pkt /6

Rezerwowi: Tomasz Grodzicki – 1pkt/1, Dominik Sujkowski – 1pkt/1, Konrad Drozdowski – 2pkt/2, Oskar Górniewicz – 1pkt/1, Piotr Bartosik – 0.5pkt/3, Wiktoria Sivickis – 1pkt/1

AZS UMK II Toruń:

  1. Daniel Ludwiński – 4pkt/5 partii
  2. Michał Wszelaczyński – 2.5pkt/5
  3. Krzysztof Olechnicki – 2pkt/7
  4. Tomasz Zieliński – 2pkt/7
  5. Wiktoria Sivickis – 4.5pkt/6

Rezerwowi: Radosław Błajet – 1pkt/1, Tomasz Grodzicki – 2pkt/2

pozostałe wiadomości