Sukcesy studentów UMK podczas Enea Mistrzostw Polski w wioślarstwie

fot. Nadesłał

W niedzielę na torze regatowym Malta w Poznaniu odbyły się Enea Mistrzostwa Polski w wioślarstwie. Liczna reprezentacja AZS UMK Toruń rywalizowała o tytuły mistrzowskie.

Studenci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, na co dzień trenujący w AZS UMK Toruń zdobyli wiele tytułów podczas tegorocznej edycji Mistrzostw Polski w wioślarstwie.

Mirosław Ziętarski, olimpijczyk, student kier. bezpieczeństwo narodowe zdobył srebrny medal w „jedynkach”. Kacper Polański, student kier. bezpieczeństwo wewnętrzne wraz z M. Chełkowskim wywalczyli 2 miejsce w dwójkach bez sternika wagi lekkiej. Równie szczęśliwa okazała się rywalizacja Pań (dwójka bez sternika), w której dwie studentki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika – Kornelia Semrau (kierunek informatyka) oraz Zofia Borzeszkowska ( kierunek kognitywistyka) zdobyły drugą pozycji, uznając wyższość jedynie osady AZS AWF Gorzów Wlkp. Upragnione złoto przyniosła kobieca czwórka bez sternika, która w składzie: Dominika Gałka (psychologia), Kataryna Malinowska (archiwistyka i zarządzanie informacją), Adrianna Paszkowska (sport i wellness), Julia Weiwer (zarządzanie) bezkonkurencyjnie pokonała przeciwniczki.  Brązowy medal zdobyli również mężczyźni wagi lekkiej w rywalizacji czwórek podwójnych, w której składzie płynęło dwóch studentów UMK: Michał Januszewski (prawo) oraz Kacper Polański ( bezpieczeństwo wewnętrzne).

Rywalizację sportową zakończono złotym medalem kobiecej ósemki w składzie: Kornelia Semrau ( informatyka), Zofia Borzyszkowska ( kognitywistyka), Agata Zielepuha (stosunki międzynarodowe), D. Rękas, Katarzyna Malinowska (archiwistyka i zarządzanie informacją), Dominika Gałka (psychologia), Adrianna Paszkowska ( sport i wellness) , Julia Weiwer ( zarządzanie), T. Skurzyński.

Wszyscy medaliści Enea Mistrzostwa Polski w wioślarstwie to również członkowie Programu Kariery Dwutorowej Student-Sportowiec. Zawodnikom i studentom Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych, sportowych sukcesów.